Apie jį kalba visi…

laikrodziaiLaikas nuo laiko sukirba klausimas, kuo pasipuošti. Draugo gimtadienis? Koncertas? Apsilankymas teatre? Darbo vakarėlis? Nesvarbu, koks atsakymas ir kokia šventė ar renginys artėja, aprangai ir aksesuarams skiriama nemažai dėmesio. Netempiant gumos galima iš karto pasakyti, kad gerą laikrodį, derantį prie elegantiškos aprangos, išsirinksite parduotuvėje Chronos.

Skubu, vėluoju, skaičiuoju…

Vieni žmonės teigia neskaičiuojantys laiko. Kiti itin pabrėžia punktualumo svarbą. Ir tai tik pora pavyzdžių, kaip įvairiapusiškai aptariamas laikas ir kokia milžiniška jo reikšmė (juk net tie, kurie neva neskaičiuoja, vis tiek kalba apie… laiką).

O įdomiausia, kad kiekvieną dieną – vis kitoks skaičiavimas. Pavyzdžiui, pirmadienį keliamasi 6.30, iš namų planuojama išvykti 7.30, bet išvykstama 7.35. Ketinama dirbti iki 17.00, bet dirbama iki 17.01. Antradienį keliamasi 6.35, planuojama išvykti 7.35, bet išvykstama… 7.40.

Tai su darbo dienomis susiję pavyzdžiai. O kaipgi atostogos? Nors iš pirmo žvilgsnio atostogaujant laikas sustoja, iš tiesų… vis tiek skaičiuojama. Tarkim, esate kurorte. 11.00 išsiruošiate į paplūdimį. Galvojate, jog pabūsite ten porą valandų ir eisite pietauti.

Ne tik kasdienis darbas ar išsvajotos atostogos, bet ir įvairios konferencijos bei n kitų dalykų – tai bandymas „sugaudyti“ valandas, minutes. Vadinasi, itin pravartu segėti laikrodį, mat antraip tikėtina pavėluoti, nesilaikyti grafiko. Galbūt atostogų metų nėra labai svarbu, ar paplūdimį pasieksite 10.55, ar 11.05, bet darbo savaitė paprastai reikalauja tikslumo.

Visi kalba apie laiką

O kur dar globalesni dalykai, tokie kaip laiko juostos. Arba tema, kuri daliai žmonių parėjusių metų pabaigoje nedavė ramybės (valanda į priekį, valanda atgal, žiemos ir vasaros ritmas…).

Tiek kaimynas iš trečio aukšto, tiek politikas tribūnoje, tiek kavinės savininkas ar automobilių serviso meistras bent kartais užsimena apie valandas ir minutes, apie punktualumą ar vėlavimą, apie rodykles, kurios nuolat sukasi.

Visa tai, apie ką čia rašome, yra nepaprastai reikšminga. Ir mažesni vienetai (sekundės ar minutės), ir ilgesni periodai (dešimtmečiai, amžiai) vis sulaukia dėmesio. Priešpriešų gausu: vienos dienos planas ir kelių šimtmečių istorija, pusvalandį trunkantys pietūs ir dvi savaites skaitoma knyga, kas porą metų keičiamas telefonas ir penkerius metus eksploatuojamas automobilis… Nesvarbu, kokią temą rutuliotume, vis tiek prieisime prie to, kas iliustruojama tiksinčiomis rodyklėmis.

Dar vienas pavyzdys. Žmonės pasistato namą ir pasikviečia draugų į įkurtuves. Nerūpestingos šnekos ir rimti su statybomis susiję klausimai… Skanus maistas ir kambarių aprodymas… Ir neišvengiamai kuriuo nors metu nuskambės klausimas: „O kiek laiko viskas užtruko?“

Kad skaičiuoti būtų kuo maloniau, praverčia geras laikrodis. Tokį aptiksite parduotuvėje Chronos (Chronos.lt).