Baidarės su vaikais: ar verta?

baidaresPlaukimas baidarėmis – viena populiariausių pramogų, atitinkanti tiek vyresnio, tiek jaunesnio amžiaus žmonių poreikius. Tai vienas optimaliausių sprendimų trumpoms šeimoms atostogoms, kurių metu pamirštami rūpesčiai ir džiaugiamasi vienas kito artumu. Tiesa, itin daug klausimų sukelia plaukimas su mažaisiais – keliautojai domisi, ar plaukimas baidaremis yra saugus vaikams ir kokių papildomų saugos priemonių reikėtų imtis, siekiant pasirūpinti vaikų gerove?

Plaukimas su vaikais

Jei turite mažų vaikų ir galvojate, ar plaukimas baidarėmis tikrai gera mintis, galime užtikrinti, kad taip ir yra. Tai aktyvi pramoga, kuri atitinka tiek aktyvių ir žaismingų vaikų poreikius, tiek mažiausiųjų interesus. Baidarėje plaukti gali bet kokio amžiaus vaikas. Šiuo atveju būtina pagalvoti apie tai, kur vaikas sėdės. Jei mažasis gali pats irkluoti, sodinkite jį baidarės priekyje (gale turėtų sėdėti mama arba tėtis). Tai puikus sprendimas, kuris leis išnaudoti sukauptą energiją. Be to, sėdėdamas priekyje vaikas atlieka tik pagalbininko funkciją, o už baidarės vairavimą yra atsakingas galinis irkluotojas. Jei vaikas yra per mažas irklavimui, sodinkite jį specialioje vietoje tarp saugusiųjų irkluotojų.

Rinkitės maršrutą

Plaukimas neatsiejamas nuo jaukaus kraštovaizdžio. Tai puikus būdas grožėtis unikalia Lietuvos gamta, skaidriu vandeniu, vingiuotais upių keliais, žolynais, miškeliais ir parkais. Be to, priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, plaukimai baidarėmis organizuojami praktiškai visomis Lietuvos upėmis, todėl skirkite laiko tinkamo maršruto paieškai. Pagalvokite, kokie upių keliai atitiks ne tik jūsų, bet ir vaikų poreikius. Rinkitės maršrutus, kurių metu galima sustoti pailsėti, apžiūrėti lankytinus objektus ar tiesiog ramiai paiškylauti. Jei vaikas itin energingas, rinkitės kelionę, kurios metu teks įveikti sudėtingus posūkius ir kliūtis – tokie maršrutai pareikalaus fizinių jėgų ir ištvermės.

Planuokite iš anksto

Kad plaukimas baidarėmis su vaikais būtų saugus ir nuotaikingas, ruoškitės iš anksto. Visų pirma, pasidomėkite, ar baidariu nuomotojai siūlo specialias mažesnio dydžio gelbėjimosi liemenes vaikams. Primename, kad viso plaukimo metu būtina dėvėti liemenę. Jei plaukiate karštą vasaros dieną, pasirūpinkite kepurėmis nuo saulės ir apsauginiais kremais, taip pat – preparatais nuo vabzdžių įgėlimo. Su savimi turėkite geriamo vandens (venkite saldžių ir gazuotų gėrimų, kurie dar labiau troškina), lėtai gendančių užkandžių. Turėkite atsarginių drabužių komplektą, supakuokite jį į neperšlampamus maišus. Pasirūpinkite patogia, drėgmės nebijančia ir nesmunkančia avalyne.