Kaimo turizmo sodybos: kaip tinkamai pasirinkti?

kaimo turizmo sodybosŠiuo metu jus domina kaimo turizmas ir galvojate vasaros atostogoms išsinuomoti kažkokią sodybą? Dabar tai padaryti – pats tinkamiausias metas. Kaip tik dabar Lietuvoje prasideda vasaros atostogų organizavimo bumas, todėl daugelis kaimo turizmo sodybų savininkų jau yra pasiruošę priimti tiek poilsiautojus, tiek ir ketinančius kažką švęsti. Jeigu nusprendėte, kad šiemet atostogas praleisite ne kuriame nors kurorte, o būtent atokiau nuo miesto, tai būtinai pasidomėkite kaip viskas vyksta nuomojantis sodybas. Pabrėžtina, kad kiekviename mieste kaimo turizmo sodybų skaičius yra skirtingas, todėl jeigu savo mieste nerandate laisvų vietų, tai tuomet sodybų paieška kituose neturėtų būti laikoma kažkokia problema.

Lietuvoje kaimo turizmo sodybos siūlo itin didelį paslaugų kompleksą. Priklausomai nuo sodybos pobūdžio, jūs galite mėgauti ne tik ramia viešnage, bet ir įvairiomis aktyvaus laisvalaikio pramogomis. Tai reiškia, kad Lietuvoje yra tokių sodybų, kurios organizuoja ne tik paprastą nakvynę ar poilsį – kai kuriose sodybos galite rasite begalę pramogų. Pavyzdžiui, kai kurie sodybų savininkai siūlo poilsio metu pasiplaukioti baidarėmis, pažaisti krepšinį, taip pat siūlomos ir kitos vandens pramogos. Tiesa, norintiems aktyvaus laisvalaikio pramogų kaimo turizmo sodybose, vertėtų ieškoti geriausiai vertinamų vietų, nes toli gražu ne visos sodybos yra pritaikytos tokioms pramogoms.

Verta parbrėžti, kad kaimo turizmas nėra siejamas vien tik su poilsiu. Dauguma sodybų yra pritaikytos tik šventėms ir nakvynei. Ne paslaptis, kad didžioji dalis klientų yra tie, kurie nori švęsti šeimynines šventes – vestuves, krikštynas, gimtadienius ir t.t. Daugumoje sodybų tiesiog yra siūlomos pokylių salės, maitinimas bei nakvynė dideliam žmonių skaičiui. Jeigu ieškote sodybos, kuri būtų skirta tik poilsiui, tai tuomet teks skirti šiek tiek laiko tinkamo varianto paieškai, nes Lietuvoje sodybų yra begalė.

Būtina žinoti, kad nuomojantis sodybą poilsiui, reikėtų iš anksto su šeimininkais aptarti ką gauna klientas. Tai reiškia, kad pagal nustatytą kainą turite domėtis ar į tai įskaičiuojama tik nakvynė ar visas paslaugų kompleksas, įskaitant ir pramogas. Matote, už kažkokias pramogas kai kuriose vietose gali tekti mokėti atskirai.