Kaip teisingai auginti gūžinius kopūstus?

guziniai kopustaiRaudongūžiai kopūstai auga kiek lėčiau nei baltagūžiai. https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/kopustai-guziniai Jie nereiklūs šilumai ir jei daigai būna grūdinti, gerai pakenčia ir trumpalaikes šalnas. Verta žinoti, kad ligoms ir kenkėjams šie kopūstai atsparesni. Raudongūžių galvutės užauga palyginti nedidelės, tačiau  jos būna kietos, gerai laikosi per žiemą.

Dėl ko verta auginti raudongūžius kopūstus?

Juos verta auginti jau vien todėl, kad iš jų greičiausiai paruošiamos visų mėgstamos salotos. Gūžė susmulkinama, įmaišoma dar citrinos, svarainio ar obuolio rūgštelės, o jei kas mėgsta- česnakėlio ar svogūnėlio, sumaišome su grietine ar aliejumi. Daugelis dar nežino, kad raudongūžius kopūstus ir rauginti tinka. Pridedame dar sutarkuotų morkų, kmynų, druskos. Graži spalva papuoš svečių stalą, pabandykite.

Baltieji gūžiniai kopūstai

Baltieji  gūžiniai kopūstai skirti vėlyvo pavasario, vasaros ir rudens derliui. Gūžės šviesiai žalsvos spalvos, labai vienodos, apvalios, iki 3,5kg. svorio. Labai atsparios ligoms, smulki vidinė struktūra, gerai laikosi iki sausio mėnesio, tinka perdirbimui, rauginimui.

Kaip sutvarkyti šiltnamį pasibaigus sezonui?

Daržovės geriau augs ir derės jeigu šiltnamį kitų metų sezonui paliksime švarų. Augalinės liekanos sudeginamos arba supilamos į specialią duobę ir užžeriamos kalkėmis. Jas pašalinus, šiltnamis kruopščiai išvalomas: surenkami nubyrėję lapai, suplyšusios plevelės likučiai ir kitos atliekos. Jei augalai buvo pažeisti vertėtų visame šiltnamyje viršutinį žemės sluoksnį nukasti ir pašalinti, jį pašalinus kitais metais bus mažiau kenkėjų ir ligų pradų. Žemės dezinfekavimui padeda beveik nuo visų ligų chlorkalkės. Jos sausos išbarstomos ir užžeriamos grėbliu.  Tai atlikti reikia rudenį, nes pavasarį chlorkalkės gali pakenkti augalams. Užbaigę šiuos darbus, paruošiame žemę kitų metų daržovėms auginti, išbarstome  perpuvusio mėšlo su kreida ar medžio pelenais ir žemę perkasame per kastuvą.