Ko tikėtis praktikos egzamine?

Ar jau pagaliau baigėte vairavimo mokymosi kursus vairavimo mokykloje ir išlaikėte mokyklinį egzaminą? Jeigu taip, tai reiškai teorijos egzaminą taip pat išlaikėte prieš tai, todėl apie jį ir nekalbėsime. Dabar turbūt smalsaujate, ko reikėtų tikėtis vykstant laikyti oficialų valstybinį praktikos egzaminą VĮ Regitroje? Pasistengsime atsakyti į kuo daugiau Jums iškylančių klausimų būtent šiame straipsnyje. Pirmiausia, tai pasiruoškite, kad valstybinis egzaminas bus iš tikrųjų nepalyginamai sunkesnis ir gerokai griežtesnis negu buvo vairavimo mokykloje laikomas mokyklinis egzaminas. Taip pat pasiruoškite, kad Regitros instruktoriai stengsis įžvelgti bet kokias, net ir smulkiausias Jūsų padarytas klaidas ir kaip mat jas registruos.

Pirmiausia, atvykus į Regitros padalinį, turėsite susimokėti valstybės numatytą mokestį vien tam, kad galėtumėte bandyti laikyti šį egzaminą. Po to Jums bus automatiškai sugeneruotas Jūsų egzamino kelionės maršrutas, Regitros klausimai bei automatiškai parinktas instruktorius, kuris ir vertins Jūsų egzamino rezultatą. Nors tai ir yra praktikos egzaminas, įsidėmėkite, kad Jums reikės turėti ir šiokias tokias žinias apie patį automobilį, nes Jums bus užduoti trys klausimai susiję su automobiliu, jo valdymu arba jo įtaisais. Gali būti, kad Jūsų klaus kur randasi tam tikro skysčio bakelis, kaip pamatuoti tam tikro skysčio likutį. Pasitaiko ir klausimų, kai klausiama kaip pamatuoti padangų slėgį, arba kaip patikrinti ar dega atitinkami automobilio žibintai, pvz. stabdžių šviesos arba ar šviečia visi posūkio signalai.

Seniau prieš pradedant egzaminą, egzaminuojamojo žmogaus transporto priemonės valdymo sugebėjimai būdavo išbandomi pačioje Regitroje esančioje specialiai parengtoje aikštelėje. Būdavo atliekami specialieji manevrai, tokie kaip parkavimasis lygiagrečiai, priekiu ir galu. Taipogi įvairių kliūčių bandymai ir apvažiavimai. Deja, nuo 2018 metų rugsėjo mėnesio, šių specialiųjų manevrų atsisakyta ir jie perkelti į realaus eismo sąlygas. Taigi, nuo 2018 metų rugsėjo savo transporto priemonės valdymo sugebėjimus teks demonstruoti važiuojant maršrutą, instruktoriaus parinktose aikštelėse. Dažniausiai pasitaiko, kad egzaminuotojai parenka prekybos centrų parkavimosi aikšteles ir leidžia pasirinkti, kaip norėtumėte parkuotis – priekiu ar galu.