Nuo ko pradėti terasos statybą?

statybaIlgai svajojate apie terasos įrengimą? Nežinote kokių žingsnių imtis? Ko gero pirmiausia jums reikėtų pasidomėti leidimais. Norint pastatyti terasą, reikia kreiptis dėl statybos leidimo. Terasa yra statinys, kuris turi būti registruojama pagal tam tikrus teisės aktus. Tad, jeigu norite išvengti nemalonumų, tuomet kreipkitės į savivaldybę dėl leidimo išdavimo. Aišku, jis kainuos, bet ne tiek jau ir daug. Tad, rizikuoti tikrai nebus prasmės.

Terasos statyba turėtų prasidėti tik tuomet, kai jau yra aišku projektas. Trumpai tariant, norint, kad terasa būti nepriekaištinga ir atitiktų visus reikalavimus, kurie susiję su sauga, turės būti paruoštas aiškus projektas. Beje, terasos projektas turės būti pateikta skartu su prašymu išduoti statybos leidimą, tad galbūt tai ir būtų pats pirmasis darbas, kuris turėtų būti atliekamas ruošiantis įrengti terasą.

Pravartu žinoti, kad turimi projektai taip pat leidžia lengviau apskaičiuoti būsimą sąmatą. Tai reiškia, kad užsisakius terasos projektą, žinosite kiek ir kokių medžiagų jums reikės. Na, o tada jau bus labai paprasta apskaičiuoti visas būsimas išlaidas. Pabrėžiama, kad tos išlaidos bus tik už medžiagas, o už darbą teks mokėti atskirai.

Visiems pabrėžiama, kad kreipiantis į specialistus dėl projektų, reikia atminti, kad jie siūlo būtent projektavimo paslaugas, o ne statybų darbus. Tai reiškia, kad gavus projektą, darbus turėsite atlikti patys arba samdyti specialistus. Jeigu samdysite specialistus, tuomet vėlgi – išlaidos jums išaugs. Beje, samdant darbininkus, kurie atliks visus terasos statybos darbus, būtina pasidomėti kaip jie dirba.

Yra daug specialistų, kurių paslaugų kainos yra adekvačios, bet yra ir tokių, kurie dirba labai žemomis kainomis. Taip gali būti dėl to, kad kai kurie specialistai dirba nelegaliai. Dėl nelegalios veiklos bėdų prisidaryti galite ir patys. Pavyzdžiui, jeigu terasos statybai samdysite specialistus, kurie dirba neturėdami tam teisės, tuomet apsilankiusi darbo inspekciją baudą skirs dar ir jums. Tad, gerai pagalvokite ar verta rizikuoti samdant nelegaliai dirbančius specialistus.

Internete galima rasti puikių specialistų, kurie paslaugas teikia legaliai ir darbams netgi suteikia garantijas.