Vaikiškų prekių įsigijimas. Ką reikia žinoti apie saugumą?

vaikiskos prekesVaikų priežiūra reikalauja nemažo biudžeto, nes vis dėlto – tiek žaislai, tiek baldai, tiek garderobas turi būti perkamas pagal visus saugumo reikalavimus. Aiškiau kalbant, vaikams skirtos prekės turi atitikti visus sveikatos ir higienos reikalavimus. Ar jie tai atitinka – parodo atitinkamas prekės žymėjimas CE sertifikatu. Tėveliams, ketinantiems pirkti vaikiškas prekes, pravartu pasidomėti apie tokių prekių įsigijimo subtilybes, teises ir visas garantijas.

Vaikiškos prekės kainuoja daugiau tuomet, kai pasirenkama aukštesnė prekių kokybė

Nereikėtų stebėtis, kad vaikams skirtos prekės yra daug brangesnės nei tos, kurios skirtos suaugusiems žmonėms. Pavyzdžiui, žaislai kainuoja gana nemažai vien dėl to, kad jų gamybai ir platinimui keliami nemenki reikalavimai. Jie keliami visoje Europoje. Visos tokios prekės, kaip paminėta aukščiau, turi būti pažymėtos CE sertifikatu. Be abejo, nereikia manyti, kad šis sertifikatas garantuoja saugumą. Tai yra tik nuoroda, jog prekė gaminama pagal keliamus reikalavimus.

Perkant vaikams skirtas prekes, visados reikia skaityti naudojimo instrukcijas bei kitą pateiktą informaciją. Joje turi būti nurodyta kokio amžiaus vaikams skirta prekė. Pasitaiko atvejų, kad tėveliai perka tokius žaislus, kurie yra skirti žymiai vyresniems vaikams, nei nurodyta etiketėje. Jeigu nuo žaislo vaikas tokiu atveju nukenčia, tai jau yra pačių tėvų kaltės.

Visos vaikiškos prekės, o ypač žaislai, privali turėti aiškiai informaciją. Joje turi būti pateikta netgi instrukcija, parodanti ką daryti, jeigu vaikas susižeidžia naudojant įsigytą daiktą. Ekspertai pabrėžia, kad ypač rizikinga pirkti tokias vaikiškas prekes, kurios neturi reikalingo žymėjimo ir yra pardavinėjamo naudotų prekių prekybos vietose. Naudoti gaminiai gali būti ypač pavojingi jūsų vaikas sveikatai.

Kalbant apie vaikiškų prekių pirkimą internetu, pabrėžtina, kad čia taikomos tos pačios sąlygos kaip ir standartiniams prekybos centrams bei parduotuvėms. Visos prekės turi būti žymimos atitinkamai. Jeigu gaunate prekę bei jokio informacinio turinio kaip naudoti prekę, tuomet ją galite grąžinti ir patiekti gamintojui ar platintojui skundą. Jeigu dėl to susižeidžia jūsų vaikas – galite reikalauti ir kompensacijos įstatymų numatyta tvarka. Jūsų teises gina vartotojų teisių apsaugos įstatymas.

Šaltinis: TwinBaby.lt