Ką reikėtų žinoti, ieškant būsto paskolos

paskolosLietuvoje apie 50 proc. žmonių perka nuosavą būstą, pasinaudodami būsto paskola. rinkoje, o ypač didmiesčiuose, nekilnojamojo turto kainos kyla nuolat, tad vis daugiau žmonių ima galvoti apie paskolos galimybę perkant savo būstą. Lietuvoje veikiantys bankai siūlo įvairius variantus, tad pasiskolinti gali būti ne taip ir sunku. Visgi, prieš priimant kredito pasiūlymą iš banko, reikėtų žinoti kelis svarbius dalykus.

Ieškokite būsto, paskui paskolos

Pirmiausia, ieškant nuosavo būsto, nereikėtų imti vaikščioti per bankus, nes bankai gali Jums pateikti tik preliminarius duomenis, kokią paskolą Jums galėtų suteikti. Geriausia, jeigu jau surasite savo norimą pirkti būstą ir tik tuomet keliausite į bankus rašyti būsto kredito prašymo. Tuomet sutaupysite ir savo laiką, ir bankas Jums galės pateikti konkretesnį pasiūlymą.

Į kokį banką eiti?

Jeigu Jus domina būsto paskola, geriausias sprendimas – apsilankyti visuose bankuose. turite žinoti, jog skirtinguose bankuose taikomos skirtingos paskolų išdavimo taisyklės, tad apsilankius viename banke galbūt gausite ne tokį patrauklų pasiūlymą, kokį pateiks kitas bankas. Paduokite paskolos prašymą keliuose bankuose, o tada laukite pasiūlymų ir rinkitės tą, kuris labiausiai atitinka Jūsų poreikius ir situaciją.

Kokius dokumentus turėti?

Perkant būstą ir naudojantis būsto paskola, Jums prireiks nemažai dokumentų. Pirmiausia, reikėtų turėti pažymą, kurioje būtų nurodyta, kokį gavote atlyginimą per pastaruosius 12 mėnesių. Taip pat geriausia būtų iš karto į banką atsivežti ir perkamo būsto registrų centro dokumentus bei vertintojo analizę. Beje, jeigu turite papildomų finansinių įsipareigojimų, tokių kaip vartojimo kreditas ar lizingas, šiuos dokumentus taip pat turėkite pateikdami bankui prašymą dėl paskolos. Taip pat būkite pasiruošę bankui parodyti visus pardavėjams jau sumokėtus pinigus. Tikėtina, jog 15 ar 20 proc. kainos, už kurią perkate būstą, teks sumokėti patiems, o likusią dalį finansuos bankas. Tad geriausia visas pardavėjams sumokėtas sumas parodyti bankui. Kaip tai padaryti? Užtenka atsispausdinti savo banko sąskaitos išrašus. Bankas apsidžiaugs, jei pradinio įnašo pinigai sumokėti banko pavedimu, o ne grynaisiais.

Ar galima derėtis su banku?

Daugelis bankų klientų, gavę pasiūlymą iš banko, sutinka arba ne, tačiau iš tiesų pamiršta, jog su banku galima derėtis dėl Jums labiausiai tinkančių paskolos sąlygų. Pavyzdžiui, jei Jums patraukliausias atrodantis bankas pasiūlė Jums paskolą, tačiau finansavimo procentas Jums netinka, pradėkite vesti derybas ir gali būti, jog bankas persvarstys savo pasiūlymą.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *