Ką rinktis – viešą ar privačią odontologijos kliniką?

dantu protezavimasTurite nemažai problemų su dantimis? Neapsisprendžiate kur kreiptis būtų geriau – į viešą polikliniką ar privačiai? Tiek vienu, tiek ir kitu atveju galima rasti daug privalumų ir trūkumų. Norintiems kreiptis į patyrusius specialistus, kurie išmano savo darbą, rekomenduojama neskubėti. Pirmiausia derėtų apžvelgti visas arčiausiai esančias klinikas. Tiksliau kalbant, paskubomis specialistų rinktis tikrai nederėtų, nes gali kilti problemų.

Privačios klinikos pasižymi tuo, kad jos teikia labai daug paslaugų. Dažniausiai jų paslaugų spektras yra gerokai platesnis nei viešų klinikų. Privačiose klinikose atliekamos tiek standartinės procedūros, tiek sudėtingesnis gydymas ar ne operacijos. Pavyzdžiui, privačiose klinikose atliekamas dantų protezavimas, implantacija ir kitos sudėtingesnės procedūros. Viešose klinikose tokios paslaugos teikiamos ne visada. Jeigu gyvenate mažame miestelyje, tikėtina, kad viešose klinikose šios gydymo paslaugos nebus teikiamos. Kaip bebūtų, kartais į privačias klinikas reikia kreiptis, nes tiesiog nėra kitos išeities.

Kas liečia viešas klinikas, jos taipogi turi nemažai pliusų. Vienas pagrindinių pliusų yra tai, kad viešose klinikose gydymo kainos yra daug mažesnės. Aišku, jos mažesnės tiems, kurie laiku susimoka privalomą sveikatos draudimą. Dauguma būtinųjų paslaugų yra kompensuojamos iš privalomojo sveikatos draudimo biudžeto. Tad, net ir danties plombavimas kainuoja vos kelis ar keliolika eurų. Daugiau sumokama būtent privačiose klinikose, nes ten mokama pilna kaina. Ten niekas nekompensuoja jokių paslaugų išskyrus tas, kurios yra būtinos, bet vieša klinika neteikia.

Klabant apie trūkumus, reikėtų paminėti, kad viešos klinikos dažniausiai susiduria su didžiulių pacientų antplūdžiu. Štai kodėl daugelis žmonių skundžiasi, kad negali sulaukti eilės prie odontologų. Privačiose klinikose pacientai yra priima daug greičiau. Ten nėra didelių eilių.

Taip pat verta atsižvelgti į tai, kad privačiose klinikose kai kurioms procedūroms suteikiama garantija. Pavyzdžiui, atliekamam protezavimui arba implantacijai gali būti teikiama kelerių metų garantija. Tiesio reikėtų pasidomėti kaip viskas ten vyksta ir kokios garantijos yra taikomos.

Jeigu jums reikia kokybiškų paslaugų ir taip pat galite sau leisti didesnes išlaidas, turėtumėte rimtai apsvarstyti galimybę kreiptis į privačią kliniką.