Padangos slidžiame kelyje: kaip išvengti nelaimės?

padangosSlidūs keliai keičia vairavimo sąlygas ir kelia rimtą pavojų eismo dalyvių saugumui. Kad išvengtumėte nelaimių, rinkitės patikimas, jūsų vairavimo įpročius ir oro sąlygas atitinkančias padangas. Laikykitės saugumo, važiuodami nenuvalytu ir apledėjusiu keliu, neviršykite saugaus leistino greičio. Praktika rodo, kad daugelis avarijų sukėlusių vairuotojų linkę kaltinti netinkamai dirbančius kelininkus, tačiau šios srities profesionalai teigia – daugelio nelaimingų atsitikimų būtų galima išvengti, jei vairuotojai laikytųsi saugaus elgesio taisyklių.

Vertinkite oro sąlygas ir kelio dangą

Kad vairavimas būtų saugus, visų pirma turite įvertinti konkretaus meto vairavimo sąlygas. Jei matote, kad gatvėje sniegas nenuvalytas arba kelias padengtas ledu, sumažinkite automobilio greitį. Tiesa, pavojingiausiu laikomas vadinamasis juodasis ledas – tai skaidrus ledas, pro kurį matoma tamsi asfalto spalva. Minėtoji danga suklaidina vairuotojus. Būtina įvertinti ir oro temperatūrą. Jei lauke yra minusinė temperatūra, natūralu, kad kelias gali būti kur kas slidesnis, nei manote. Iš kitos pusės, net ir pliusinė temperatūra negali užtikrinti, kad kelyje nebus plikledžio.

Žieminių padangų pasirinkimo kriterijai

Važiavimo komfortui ir saugumui reikalingos kokybiškos ir konkrečias važiavimo sąlygas atitinkančios padangos. Lietuvoje galima įsigyti dygliuotas, minkšto arba kieto mišinio padangas. Dygliuotos padangos rekomenduojamos slidžiam keliui, kadangi jos užtikrina trumpiausią stabdymo kelią. Kieto mišinio padangos puikiai tiks šlapiam keliui, o minkšto – slidžioms ir apsnigtoms gatvėms.

Padangų pasirinkimas priklauso ir nuo konkretaus maršruto. Jei važinėjate vietovėse, kur keliai yra prastai valomi, jums tiks dygliuotos padangos. Iš kitos pusės, šis sprendimas netinkamas žmonėms, kurie važinėja prižiūrimais miesto keliais, kadangi padangos ne tik kelia didžiulį triukšmą, bet ir greičiau dėvisi. Pastaruoju atveju siūlomos kieto mišinio padangos, pritaikytos gerai valomiems žiemos keliams ir magistralėms. Minkšto mišinio padangos rekomenduojamos didelio greičio vengiantiems vairuotojams. Nors tokios padangos greičiau dyla (lyginant jas su kieto mišinio padangomis), jos užtikrina geresnį sukibimą su keliu, važiuojant slidžia danga.

Laikykitės saugaus vairavimo taisyklių

Nepriklausomai nuo to, kokias padangas rinksitės, nepamirškite, kad vairuodami slidžiu keliu už savo ir kitų eismo dalyvių saugumą esate atsakingi jūs patys. Net ir geriausios padangos neužtikrins saugumo, jei nesilaikysite specialistų rekomendacijų. Važiuodami žiemos keliais nedarykite staigių veiksmų ir neviršykite greičio. Instruktoriai teigia, kad saugiam važiavimui apledėjusiu keliu reikalinga praktika ir treniruotės. Pvz., neturintys patirties vairuotojai, pajutę slydimą, bando kuo greičiau sustabdyti transporto priemonę, tačiau paspaudus stabdį, automobilio ratai prasisuka ir transporto priemonė nesustoja.