Paskolos per 15 min. ne visur bus suteikiamos

paskolos per 15 minŠiuo metu paskolos per 15 min. išduodamos  ne visur – tvirtina finansų ekspertai. Tokia situacija, kuomet kitose bendrovės išduodamos žaibiškos paskolos, susiklostė dėl to, jog skirtingiems kreditoriams, taikomi ir skirtingi reikalavimai. Tai reiškia, kad vieniems kredito teikėjams yra taikoma ilgesnė kreditingumo vertinimo procedūra, o štai kitiems tokios procedūros atlikti visai nereikia, todėl jie ir gali išduoti žaibiškas paskolas internetu. Deja, tokia situacija nėra palankai greitųjų kreditų bendrovėms, todėl tikėtina, kad jau netolimoje ateityje viskas keisis, nes vis dėlto – ant vyriausybės stalo jau atgulė įstatymo projektas, kuris reguliuos jungtinio finansavimo bendroves bei privačius skolintojus.

Dabar greitos paskolos norintys asmenys greitųjų kreditų bendrovėje pateikia paraišką, o pati pateikimo procedūra trunka vos kelias minutes. Ilgiausiai užtrunka būtent kreditingumą vertinančios bendrovės, nes joms privalu įvertinti kliento pajamų bei išlaidų santykį, jos turi įsitikinti, kad klientas galės mokėti įmokas. Be kita ko, kreditoriai turi atsižvelgti ir į kliento išleidžiamą pajamų sumą, kuri skiriama finansinių paslaugų mokėjimui. Jeigu ta suma viršys 40 procentų kliento pajamų, tai kreditorius negalės išduoti naujos paskolos.

Kas liečia privačius skolintojus, tai su jais situacija yra kiek kitokia. Jiems kreditingumo vertinti nereikia tuo atveju, jeigu paskola išduodama hipotekos pagrindu t.y. su nekilnojamo turto užstatu ir nepasiekus tam tikros sumos. Bet, kaip jau minėjome, ruošiamas naujas įstatymas, kuris įpareigos šiuos skolintojus imtis ir kreditingumo vertinimo. Tai reiškia, kad jeigu asmuo turės užstatą, bet jo kreditingumas bus prastas, tai ir privatūs kreditoriai negalės išduoti tokiam asmeniui net menkiausios paskolos.

Kalbant apie jungtinio finansavimo sistemas, tai joms ruošiamas dar griežtesnis apynasris – visi investuojantys į paskolas bus apriboti tam tikra suma, kurios negalės viršyti per metus. Šiuo metu planuojama suma yra 1000 eurų ir tai reiškia, kad šios sumos investuotojai negalės viršyti neturėdami jokių licencijų. Pačias sistemas irgi norima pradėti registruoti atskirame sąraše, todėl naujos jungtinio finansavimo sistemos įregistravimas bus dar sudėtingesni nei buvo iki šiol.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *