Šunų draudimas – tai draudimo rūšis, skirta medicininėms ir kitoms jūsų augintinio priežiūros išlaidoms padengti. Ši paslauga gali padėti apsaugoti jus nuo finansinių sunkumų jeigu jūsų augintiniui prireiktų brangaus gydymo, operacijos ar vaistų. Šunų draudimas taip pat gali garantuoti ramybę žinant, kad galėsite tinkamai pasirūpinti savo pūkuotu draugu jeigu jam nutiks kažkas netikėto.

Kuo naudingas šunų draudimas?

Yra keletas priežasčių, kodėl verta apdrausti savo šunį. Viena iš priežasčių yra ta, kad tai padės sumažinti išlaidų naštą, susijusią su veterinarijos paslaugų sąskaitomis dėl nelaimingų atsitikimų ar ligų. Be to, kai kurie draudikai netgi siūlo draudimą už prevencines sveikatos priemones, tokias kaip skiepai ir kasmetiniai patikrinimai, padedantys išlaikyti savo augintinio sveikatą, kad jis galėtų gyventi ilgai ir pilnavertiškai.

Ką reikia žinoti renkantis draudimo bendrovę?

sunu draudimasRenkantis draudimo bendrovę, reikia atsižvelgti į keletą svarbių dalykų. Vienas iš jų yra draudimo kaina. Įsitikinkite, kad gaunate geriausią pasiūlymą, ir be abejo – palyginkite skirtingų įmonių draudimo politiką. Tokiu būdu žinosite, kuri iš jų siūlo didžiausią naudą už mažiausią kainą.

Taip pat turėtumėte pasidomėti kiek laiko draudimo paslaugas siūlo jūsų pasirinkta draudimo bendrovė. Patartina rinktis jau patikrintas ir žinomas įmones. Be to, pasidomėkite kokias šunų veisles draudimo įmonė draudžia, nes tikrai ne visi augintiniai yra pageidaujami.

Ar šunų draudimas kainuoja daug?

Šunų draudimas gali būti brangus, priklausomai nuo pasirinkto draudimo tipo. Tačiau, apsižvalgę internete galite rasti nuolaidų ar specialių pasiūlymų. Kai kurie draudikai taip pat siūlo papildomų privilegijų, pvz., naminių gyvūnėlių priežiūros paslaugų kompensavimą ar šunų kelionių draudimą, todėl būtinai pasiteiraukite kas yra įtraukta į jūsų draudimo planą. Kuo daugiau garantijų užtikrina draudimo įmonė, tuo didesnę draudimo kainą teks mokėti..

Kokiais atvejais gaunamos išmokos?

Kai kuriais atvejais jūsų šuns draudimo išmokos gali būti naudojamos vizitams pas veterinarą, skiepams ar operacijoms. Dauguma planų apima ir atsitiktinius sužalojimus ar ligas. Tačiau, kai kurie draudimo planai (dažniausiai – patys pigiausi) neapima prevencinės priežiūros ar dėl jau esamų ligų patiriamų išlaidų kompensavimo. Tiksli išmokos mokėjimo tvarka skiriasi priklausomai nuo draudikų sudarytos politikos, todėl prieš sudarant draudimo sutartį, būtina kruopščiai perskaityti kiekvieną detalę.

Kaip išmokamos draudimo išmokos?

Draudimo išmokos paprastai mokamos veterinarijos gydytojui pateikus prašymo formą. Tai reiškia, kad turėsite gauti išlaidas įrodančius dokumentus ir juos pateikti draudimo bendrovei. Veterinaro paprašius, jis išduos sąskaitas faktūras ar čekius už suteiktas jūsų augintinio gydymo paslaugas. Kai jūsų prašymas dėl išlaidų padengimo bus patvirtintas, paprastai gausite el. laišką su informacija apie atliktą mokėjimą. Trumpai tariant, tikėtina, kad pirmiausia teks patiems sumokėti veterinarui, o tik paskui kreiptis į draudimo bendrovę, jog ši išmokėtų jums priklausančius pinigus. Taip veikia praktiškai visos draudimo rūšys.

Ar visų veislių šunys yra draudžiami vienodai?

Svarbu žinoti, kad, kai kurios draudimo bendrovės nenori drausti tam tikrų veislių šunų, nes manoma, kad jie kelia didelę sveikatos ar elgesio problemų riziką. Pavyzdžiui, tai gali būti pitbuliai, vokiečių aviganiai, dobermanų pinčeriai ir akitos, buldogai ir t.t. Kai kurie šunys iš prigimties yra labiau veikiami aplinkos sąlygų, todėl jų sveikata yra blogesnė. Prieš pasirašydami draudimo sutartį, būtinai pasitarkite su savo draudiku, kad sužinotumėte ar jie draudžia būtent jūsų turimos veislės šuniuką.

Apibendrinant, galima pasakyti, kad šunų draudimas leis ramiau gyventi žinant, kad jūsų augintiniu bus pasirūpinta, jei atsitiks kažkas netikėto. Tačiau, svarbu atidžiai perskaityti siūlomus draudimo planus ir palyginti skirtingus draudikus. Tik tokiu būdu įsitikinsite, jog gausite geriausią draudimo planą už labiausiai prieinamą kainą.