Televizoriaus pasirinkimas: ekrano dydis ir tipas

televizoriaiTelevizija – viena populiariausių pramogų. Laukiama mėgstamo serialo įvykių atomazgos, naujo filmo premjeros, vakaro žinių. Nenuostabu, kad ir patys televizoriai sulaukia vartotojų susidomėjimo. Kokį rinktis? Štai keletas patarimų, kurie gali jums praversti.

Vienas svarbiausių kriterijų – ekrano dydis. Nuo mažiausių iki didžiausių – pasirinkimas itin gausus. Ir jei pažvelgsime į istorijos puslapius, suprasime, kad laikui bėgant televizorių ekranai didėjo. Na, o korpusai tapo vis plonesni. Skirtumai akivaizdūs. O ir šiaip pripažįstama, kad didesniame ekrane gerokai maloniau žiūrėti filmus. Bet kokio dydžio televizoriai geriausiai atitinka konkrečius poreikius? Tai priklauso ne tik nuo kišenės turinio, bet ir nuo patalpos ploto.

Pirkėjai rūpinasi, kad naujas pramogų prietaisas nebūtų per mažas. Tačiau svarbus ir kitas dalykas – nereikėtų viršyti tam tikrų matmenų. Sakykim, jūsų televizoriaus ekrano įstrižainė yra 50 colių. Tokiu atveju reikėtų žiūrėti sėdint ne arčiau kaip 1,9 metrai nuo ekrano. Sėdint 3,8 metrų atstumu, tikėtina, dar bus patogu. Tačiau žiūrint iš tolesnio nei pastarasis atstumas, efektas jau kitoks. Taigi, nors dažnai kalbama, kiek nutolus nuo televizoriaus reikėtų būti, pamirštama, kad ir pernelyg didelis nuotolis nebus patogus.

Televizoriai skiriasi ir ekranų tipais. LED ir OLED – raidžių santrumpos, keliančios klausimų. LED technologija vertinama dėl kainos ir vaizdo kokybės santykio. Kaip trūkumas kartais minimas ne itin geras juodos spalvos atkūrimas. Jei TV priklauso žemesnių kainų kategorijai, greitai besikeičiantis vaizdas gali būti rodomas kiek nesklandžiai. Tačiau technologijos tobulėja, todėl kokybės kartelė kyla. Modernūs LED televizoriai vis labiau giriami dėl vaizdo kokybės.

OLED – tik viena raide besiskiriantis terminas. Tokio tipo prietaisai vertinami dėl plonumo ir optimalaus energijos naudojimo. Vaizdas pagirtinas, kontrastingas. Koks trūkumas? Kaina. OLED – prabangesnis pasirinkimas nei LED.

Prieš pirkdami gerai apsvarstykite, ko iš tiesų reikia. Įvertinkite patalpos plotą. Ir apgalvokite, ar verta skirti daugiau pinigų, ar laidos ir filmai visgi nėra pagrindinis jūsų pomėgis. Pastaruoju atveju veikiausiai dairytumėtės į LED technologijos produktus, nes šie televizoriai paprasčiausiai pigesni.

Leave a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *