Dabar daugeliui jaunuolių norisi skolintis sulaukus 18 metų, bet reikia pabrėžti, kad būtent ši asmenų grupė sunkiausiai gauna kreditus. Paskolos nuo 18 metų piliečiams, gyvenantiems Lietuvoje, išduodami tik išimtiniais atvejais ir tai tik kai kuriose bendrovėse. Tai reiškia, kad jeigu jūs esate vienas iš tų jaunų žmonių, kuriam knieti išbandyti vartojimo paskolas, tai jums teks kaip reikiant pavargti kol tokią paskolą gausite. Bus didesnė tikimybė, jog joks kreditorius nenorės jums skolinti pinigų. Galvojate dėl kokių priežasčių jums neskolintų? Jų tiesiog yra daug, o kas svarbiausia, tai daugelis tų priežasčių priklauso ne nuo kreditorių, o nuo mūsų šalyje galiojančių teisės aktų bei reguliavimo tarnybų.

greitieji kreditaiĮstatymai numato, kad finansinėmis paslaugomis, tokiomis kaip vartojimo kreditai, pasinaudoti gali tik pilnamečiai asmenys, tačiau tokia nuostata nereiškia, kad kreditoriai privalo skolinti bet kam, kas turi 18 metų. Priešingai – tokiems jauniems žmonėms sunkiau gauti paskolas būtent dėl įstatymų, nes jie aiškiai pabrėžia, kad kiekvienas vartojimo kredito teikėjas privalomai turi tikrinti kiekvieno kliento kreditingumą, jog nesusidarytų tokios situacijos, kuomet paskolinama žmogui, kuris akivaizdu, jog neturės iš ko tos skolos grąžinti. Kreditingumo vertinimo procedūra yra viena iš priežasčių kodėl 18 metų asmenys vartojimo kreditų negauna. Jie tiesiog neturi pajamų, kuriomis dengtų skolas.

Kita itin svarbi priežastis, kodėl jauni žmonės negauna kredito yra ta, jog kai kurie iš jų su lyg pirma pilnametystės diena prisiskolina tiek, jog pasiekia ribas. Turite žinoti, kad pajamų gavimas dar neužtikrina, kad kreditą gauti bus lengva, tuo labiau – negalite būti užtikrinti, kad galėsite skolintis kiek tik norite. Yra riba, kuri pasiekiama skolinantis – jeigu asmuo gauna pajamas, o 40 procentų jų jau skiria finansų įstaigų suteiktų paslaugų apmokėjimui, tai jau pasiekiama riba ir nebegalima tokiam asmeniui skolinti pinigų. Tai taikoma ne tik 18 metų turintiems jaunuoliams – tai liečia visus klientus, kurie ima kreditus.

Be abejo, trečia priežastis yra susijusi su neatsakingumu – jeigu jūs jau kažkam vengiate grąžinti skolą, tai naujos paskolos jums niekas neišduos.