Motyvacija dažnai nejaučiama šiuolaikiniame gyvenime. Mes visi ten buvome. Atsikeliate ryte jausdami, kad verčiau visą dieną gulėtumėte lovoje nei susidurtumėte su ilgu laukiančių darbų sąrašu. Jaučiatės pavargę, vangūs ir nesidomite niekuo, kas paprastai jus motyvuoja.

Tačiau tiesa ta, kad motyvacija nėra nuolatinė būsena. Ji atsiranda ir dažnai dingsta, o svarbiausia – kartais teks šiek tiek pasistengti, kad ją rastumėte. Šiame tinklaraščio įraše išnagrinėsime keletą patarimų ir gudrybių, padėsiančių rasti motyvacijos, kai jaučiatės įstrigę rutinoje.

Motyvacija ir trūkumą gali lemti fizinės veiklos trūkumas

motyvacijaKartais geriausias būdas pasisemti motyvacijos yra tiesiog pradėti judinti savo kūną. Nesvarbu ar tai reiškia eiti pabėgioti, užsiimti joga, ar pasivaikščioti po miestą – fizinė veikla gali padėti paskatinti jūsų motyvaciją. Fiziniai pratimai išskiria endorfinus, todėl galite jaustis laimingesni ir energingesni. Tai taip pat gali padėti išvalyti mintis ir suteikti naują požiūrį į bet kokią užduotį.

Darbų sąrašas ir jo įgyvendinimas palaipsniui

Galvoti apie viską, ką turite padaryti, gali būti labai sunku. Tačiau, suskirstę užduotis į mažesnius, lengviau valdomus žingsnius galite jaustis labiau motyvuoti kai atliksite bent kažkokį darbą.

Užuot bandę viską spręsti iš karto, sutelkite dėmesį į vieną mažą žingsnelį vienu metu. Atlikę kiekvieną žingsnį suteiksite sau pasiekimo jausmą ir motyvuosite tęsti darbus tokia pačia seka.

Ieškokite priežasčių, kodėl motyvacija jus apleido

Kai jaučiatės nemotyvuoti, naudinga būtų ieškoti priežasčių ir pradėti atsiminti nuo kada taip atsitiko. Nesvarbu, ar tai asmeninis tikslas ar darbo projektas, pagalvokite, kas paskatino jus pradėti imtis veiksmų ir ko tikitės pasiekti. Aiškus tikslo jausmas gali padėti pamatyti bendrą vaizdą ir rasti motyvacijos tęsti.

Jūsų motyvacijos lygiui tiesiogiai įtaką daro aplinkiniai

Apsupdami save įkvepiančiais žmonėmis ar turiniu, galite rasti motyvacijos kai jaučiatės kažkur įstrigę. Stebėkite socialinių tinklų paskyras arba skaitykite knygas ar tinklaraščius, kurie jus įkvepia. Kreipkitės į žmogų, kuriuo žavitės, prašydami patarimo ar paramos. Matydami, kaip kiti pasiekia savo tikslus, galite gauti postūmį tęsti tai, ką pradėjote ar imtis veiksmų, kad pajudėtumėte iš mirties taško.

Pervargimas yra natūrali reakcija

Kartais pertrauka yra geriausia, ką galite padaryti sau. Jei jaučiatės perdegęs ar pasimėtęs, leiskite sau padaryti pertrauką ir grįžti į darbą šviežiomis akimis. Užsiimkite tuo, kas jums patinka, pavyzdžiui, skaitykite knygą ar žiūrėkite filmą arba, jei reikia, pamiegokite. Skirdami sau laiko pasikrauti, galite rasti motyvacijos, kurios jums reikia norint išspręsti bet kokią jūsų laukiančią užduotį.

Motyvacija yra kažkas, su kuo kartais susiduriame kiekvienas iš mūsų. Tačiau, naudodamiesi šiais patarimais ir gudrybėmis galite rasti motyvacijos, kurios jums reikia sunkiais laikais. Nepamirškite pajudėti, ieškoti priežasčių, kodėl motyvacija jus apleido. Taip pat nepamirškite pasisemti įkvėpimo ir pailsėti, kai to reikia. Įdėję šiek tiek pastangų, galite rasti motyvacijos, kurios jums reikia norint pasiekti savo tikslus ir gyventi geriausią gyvenimo etapą.