paskolosAsmenys, galvojantiems apie naujų įsipareigojimų prisiėmimą, turi kruopščiai įvertinti savo finansinę padėtį. Nors paskolos internetu mažiausiomis palūkanomis surandamos gana lengvai, tai nereiškia, kad jas gauti yra labai paprasta. Kaip tik situacija yra iš esmės pasikeitusi – dabar sunku gauti kreditus esant tam tikrose situacijose. Kadangi Lietuvos bankas akylai stebi kredito rinką, kreditoriai ypač atsargiai renkasi kam teikti paslaugas, o kam ne. Asmenims, kurių ekonominė padėtis yra labai prasta, kreditoriai turi tik vieną atsakymą – kreditai nebus suteikti ir tiek. Siekiant išvengti galimų nuobaudų, paskolų teikėjai vertina kreditingumą kiekvieną kartą, kai asmuo pateikia paskolos paraišką.

Nėra jokio skirtumo kokią paraišką pateikiate – kredito, papildomo finansavimo ar tiesiog refinansavimo. Yra nustatyta, kad kiekvieną kartą, kai kalba eina apie pinigų pervedimą klientui, turi būti iš naujo tikrinamas jo mokumas. Pavyzdžiui, vieną kartą pasiskolinote pinigų iš tam tikros bendrovės. Po kurio laiko nusprendėte, kad tų pinigų nepakanka ir bandote skolintis papildomai. Vien tai, kad bandote skolintis papildomą pinigų sumą, kreditorius bus priverstas iš naujo įvertinti jūsų kreditingumą. Savaime suprantama, kad skolinantis papildomai, jūsų kreditingumas bus vertinamas prasčiau, nes jūs jau turi vieną paskolą, o ką jau kalbėti apie kitus, tuo labiau – naujus įsipareigojimus.

Norint sėkmingai gauti vartojimo kreditą internetu, pradžiai reikia kruopščiai apskaičiuoti kokią pajamų dalį jūs galėtumėte skirti įmokų padengimui kas mėnesį. Tokią sumą apskaičiuos kiekvienas kreditorius, o jeigu tai padarysite patys, tuomet žinosite ar verta gaišti laiką ar ne. Jeigu jūsų pajamų suma, kuri jau skiriama įmokų mokėjimui siekia 40 procentų pajamų, tuomet vargu ar kuri nors bendrovė jums skolins pinigus.

Aišku, nereikia manyti, kad tai vienintelė taisyklė, į kurią atsižvelgiama kreditingumo tikrinimo metu. Paskolų teikėjai atsižvelgia ne tik į asmens, bet ir dažnais atvejais – šeimos pajamas bei įsipareigojimus. Tokie yra įstatymai ir tiek. Jau nebėra taip, kad kreditus gauti galima lengvai ir nesugaištant daug laiko. Dar yra ribojimai ir tapatybės nustatymui, o tai vėlgi – gali šiek tiek pailginti kredito gavimo procesą.

Šaltinis: kku.lt