kaip taupyti pinigusKaip taupyti pinigus nuo naujų metų? Norite sužinoti kaip nedarbo dienos 2023 metais gali pakeisti jūsų finansinę situaciją? Jei esate kaip ir dauguma žmonių, tikriausiai jaučiate nerimą dėl to, kad niekada neturite pakankamai pinigų sąskaitoje ar piniginėje. Jūsų darbovietė galbūt nemoka tokio atlyginimo, kokio norėtumėte, ir atrodo, kad visi sunkiai uždirbti pinigai bus skirti sąskaitoms apmokėti ir kitoms būtinoms išlaidoms padengti.

O kas, jei sužinotumėte kaip taupyti pinigus net ir turint ribotą biudžetą? Šiame tinklaraščio įraše dalinamės keliais patarimais kaip tai padaryti. 

1. Galvojantiems kaip taupyti pinigus būtina sudaryti biudžetą ir jo laikytis 

Pirmas žingsnis taupant pinigus yra žinoti, kur keliauja jūsų pinigai. Atsisėskite ir susidarykite biudžeto planą, kuriame būtų visos jūsų pajamos ir išlaidos. Kai turėsite aiškų savo finansų vaizdą, galėsite pradėti korekcijas, kad jūsų išlaidos atitiktų jūsų tikslus. Vienas paprastas būdas tai padaryti – atsisakyti nereikalingų išlaidų, pavyzdžiui, kasdieninio „Starbucks“ ar kitos brangios kavos pirkimo įpročio. 

2. Automatizuokite taupymui skirtus pavedimus

Svarbu, kad pinigų taupymas būtų prioritetas, net jei tai tik nedidelė suma kiekvieną mėnesį. Vienas iš būdų tai padaryti – nustatyti automatinius pervedimus iš einamosios sąskaitos į taupomąją arba investicinę sąskaitą. Tokiu būdu jūs niekada net nematysite pinigų ir jums bus mažesnė pagunda juos išleisti. 

3. Dirbkite švenčių dienomis, naktines valandas ar savaitgaliais 

Neįsivaizduojantiems kaip taupyti pinigus ar gauti jų papildomai, vienas geriausių dalykų, kurį galite padaryti, yra dirbti papildomas valandas. Daugelis įmonių nori samdyti darbuotojus laikinai arba ne visą darbo dieną švenčių dienomis, naktinėmis pamainomis ar savaitgaliais. Tai gali padėti gauti daugiau pajamų nedarant reikšmingų biudžeto pakeitimų. 

Jeigu norite sužinoti kuriomis dienomis darbdaviai turi mokėti didesnį užmokesčio koeficientą, galite apžvelgti pirmajame šios straipsnio sakinyje pateiktą nuorodą. Nedarbo dienos 2023 metais, kurios pateikiamos minėtame kalendoriuje leis apžvelgti potencialiai geresnes darbo užmokesčio galimybes. 

Taip pat primename, kad laikino įdarbinimo įmonėse siūlomas darbas net ir tiems, kurie turi specifines kvalifikacijas. 

4. Beverčiai kursai – prastas būdas kaip taupyti pinigus

Daugelis žmonių siekia tobulėjimo ir naujų įgūdžių mokantis per įvairius seminarus ir kursus, tačiau ne visada šie mokymai yra efektyvūs ar vertingi. Norint išvengti pinigų švaistymo tokiose situacijose, svarbu gerai apgalvoti kokią naudą galima gauti iš to konkrečios mokymosi programos.

Rekomenduojama atidžiai pasirinkti kursų ar seminarų organizatorius, peržiūrėti jų atsiliepimus ir patirtis bei išsilavinimą ar pasiekimus. Taip pat verta paklausti patyrusių specialistų ar jie rekomenduotų jūsų nusižiūrėtus kursus ar seminarus. Be to, svarbu įvertinti savo patirties lygį ir tikslus – jei sritis jau gerai išmanoma ar nėra tiesiogiai susijusi su darbu, galbūt nereikia investuoti daug laiko ir pinigų į tokius mokymus.

Sutaupyti pinigų gali būti sunku, bet tai nėra neįmanoma. Vadovaudamiesi šiais patarimais ir taupymą laikydami prioritetu, galėsite po truputį kaupti savo finansinę pagalvę. Ir galiausiai ateityje būsite ramūs, kai žinosite, kad nelaimės atveju turite finansinį rezervą.