Akcijų birža – tai platforma, kurioje investuotojai gali pirkti ir parduoti viešai parduodamų įmonių akcijas. Vertybinių popierių biržos yra vienas iš populiariausių būdų sutaupyti pinigų ateičiai, tačiau jos gali būti bauginančios, jei nežinote ką darote. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip vyksta akcijų pirkimas biržose, kaip išvengti sukčiavimo ir su tuo susijusi rizikos.

Akcijų birža ir prekyba joje

akciju birzaJei jus domina akcijų pirkimas biržoje, pirmiausia reikia susikurti paskyrą pasirinktoje platformoje. Tam reikės pagrindinės asmeninės informacijos, pvz., jūsų vardo ir adreso. Sukūrę paskyrą, turite pateikti informaciją apie savo finansinę padėtį ir investavimo tikslus. Šią informaciją birža naudos siūlydama jums tinkamas investicijas pagal jūsų rizikos toleranciją ir finansinius tikslus.

Pasirinkus investiciją, laikas pirkti. Tai galite padaryti pervesdami pinigus iš savo banko sąskaitos ar kito šaltinio į savo tarpininkavimo sąskaitą. Tada lėšos bus panaudotos užsakyme nurodytam akcijų skaičiui įsigyti. Perkant akcijas svarbu žinoti, kad kainos gali greitai svyruoti, todėl prieš perkant ar parduodant svarbu stebėti rinką.

Sukčių ir su tuo susijusių pavojų išvengimas

Investuojant į akcijas svarbu žinoti apie galimas sukčiavimo galimybes ir riziką, susijusią su investavimu į įvairias bendroves. Prieš investuodami į bet kurią įmonę, svarbu išsamiai ištirti jos istoriją ir dabartinius finansinius rezultatus, kad tiksliai žinotumėte kokią riziką prisiimate investuodami į ją.

Be to, įsitikinkite, kad visi sandoriai atliekami iš patikimų šaltinių – investuokite tik su brokeriais, kurie yra registruoti atitinkamoje reguliavimo institucijoje. Niekada nepateikite asmeninės informacijos ar kitos informacijos prieš tai nepatikrinę įmonių autentiškumo. Galiausiai, atminkite, kad akcijų kainos kartais gali smarkiai kristi, todėl prieš investuodami pinigus į akcijas įsitikinkite, kad esate patenkinti tam tikro lygio rizika.

Baltijos akcijų birža (NASDAQ)

Nasdaq Inc. yra didžiausia pasaulyje biržų grupė ir jos buvimas Baltijos vertybinių popierių rinkoje byloja apie jos įsipareigojimą pasiūlyti investuotojams aukščiausios klasės platformą. Nasdaq Baltijos akcijų birža turi unikalią galimybę suteikti dalyviams prieigą prie visapusiškos, saugios ir efektyvios rinkos, reguliuojamos pagal pasaulinius standartus.

baltijos akciju birzaBaltijos akcijų birža akcininkams ne tik siūlo pasaulinio lygio prekybos vietą, bet ir pažangiausias technologijas, leidžiančias akimirksniu atlikti finansines operacijas. Prekyba palengvinama naudojant supaprastintą rinkos modelį, bendrą narystę, apimančią visas tris šalis, taip pat bendrus informacijos platinimo protokolus – visa tai prisideda prie to, kad šis regionas būtų daug patrauklesnis tiek vietiniams, tiek tarptautiniams investuotojams.

Akcijų birža yra vienas iš populiariausių būdų kaip taupyti pinigus savo ateičiai. Geriausia būdas pirkti akcijas biržose – rinktis patikimus tarpininkus. Tai gali būti brokeriai, bankai ar įvairios finansų įmonės, siūlančios investavimo priemones.