paskolos bustuiJeigu ieškote paskolos būstui įsigyti, tai dar nereiškia, kad turite kreiptis į komercinius bankus. Dabar Lietuvoje kreditorių yra tiek daug, jog kiekvienas gali pasiūlyti vis skirtingas skolinimosi sąlygas. Geriausia tai, kad dabar ir vartojimo kredito rinkoje yra matomas palūkanų mažėjimas, todėl norintiems gauti kad ir dalinę paskolą, pirmiausia siūloma apsidairyti internete. Kreipiantis dėl būsto paskolos, pirmiausia siūloma atsižvelgti į tai, kad dabar jau yra įsigaliojusi tvarka, jog tokias paskolas gauti gali tik tie, kurie tinkamai vykdys įsipareigojimus, o tai reiškia, kad kreditoriai patys ir nustatys ar besiskolinantis asmuo juos vykdyti taip kaip turėtų.

Paskolos būstui įsigyti neišduodamos bedarbiams ir neturintiems darbo stažo.

Visi asmenys, kurie planuoja imti paskolą būstui, turi suvokti, kad kreditoriai pinigų bedarbiams asmenims neskolina. Įsiregistravimas darbo biržoje netgi gali pakenkti, nes tokiu atveju nutrūksta ir pats darbo stažas. Bedarbiai asmenys negali gauti ne tik būsto paskolų, bet ir vartojimo ar kitų kreditų, nes tai draudžia įstatymai. Ketinantiems skolintis būsto įsigijimui reikia žinoti, kad kreditoriai reikalaus ir darbo stažo, kuris būtų netrumpesnis nei du metai. Nesupraskite klaidingai – stažas reiškia, kad jūs turite būti išdirbę paskutinius du metus. Tad jeigu prieš tai keletą metų dirbote, o dabar esate bedarbiai, tai jūs paskolos gauti negalėsite.

Kreditoriai turi tikrinti asmenų kreditingumą, o tai jie daro peržiūrėdami paskutinių dviejų metų laikotarpį. Jie žiūri kokias pajamas asmuo gaudavo kiekvieną mėnesį, iš to veda vidurkį ir t.t. jeigu jūs pajamų negaunate jau gana ilgą laiką, tai paskolos tikrai jums niekas nesuteiks.

Paskolos būstui nuo vasaros vidurio bus išduodamos su saugumo garantijomis.

Kadangi naujas seimas ėmėsi pokyčių, tai palietė ir būsto paskolų rinką. Klientai nuo vasaros galės sudaryti tokias būsto kreditavimo sutartis, kuriose bus galimybė išeiti į kredito atostogas. Per tą laiką asmuo galės nemokėti nei mėnesio įmokų, nei palūkanų. Taip pat paminėti reikia ir tai, kad nuo vasaros bus įpareigojimas ir dėl palūkanų fiksavimo – jas bus galima fiksuoti visam laikui.