Greitieji kreditai per 15 min. neišduodami, nepaisant vyraujančių reklaminių šūkių, žadančių greitą ir lengvą prieigą prie šios finansinės pagalbos. Yra daug veiksnių, dėl kurių paskolų teikėjai negali išnagrinėti vartojimo paskolos paraiškų per tokį trumpą laiką.

Kodėl greitieji kreditai per 15 min. neišduodami?

Pirma, duomenų pateikimas ir analizė trunka ilgiau nei 15 minučių. Vartotojas turi pateikti informaciją apie savo pajamas, skolinius įsipareigojimus, kredito istoriją, darbo statusą ir kitus asmeninius duomenis, kuriuos paskolos teikėjas turi nuodugniai įvertinti prieš priimant sprendimą dėl paskolos paraiškos patvirtinimo ar atmetimo. Šis įvertinimas dažniausiai negali būti atliktas tik per 15 minučių.

greitieji kreditai per 15 minAntra, kai kurie klientai gali pateikti neteisingus arba neišsamius duomenis, kuriuos reikia pataisyti prieš toliau nagrinėjant jų paraišką. Pavyzdžiui, pareiškėjas galėjo pamiršti įtraukti savo sutuoktinio sutikimą dėl vartojimo paskolos arba nepateikė įrodymų, kad gauna pajamas. Į šiuos neatitikimus kreditoriui reikia atsižvelgti prieš išduodant vartojimo paskolą. Tai kita priežastis, kodėl greitieji kreditai per 15 min. labai retai išduodami.

Trečia, vartojimo paskolos per 15 min. dažnai neišduodamos, nes klientai paraiškas pateikia po darbo valandų ir savaitgaliais, kai bankai ir paskolų teikėjai nedirba. Tai reiškia, kad vartotojas turi palaukti, kol paskolos teikėjas pradės nagrinėti paraiškas nuo ryto arba kitą darbo dieną.

Ketvirta, greitieji kreditai per 15 min. ar iš karto negali būti suteikiami, net jei klientai pateikia visus reikiamus dokumentus, nes pirmiausia turi būti atliekamos kai kurios kitos procedūros, pvz., asmens duomenų patikrinimas ir kredito reitingo analizė, o tai vėlgi trunka ilgiau nei 15 minučių.

Paskolos per 15 min. galbūt ir yra pasiekiamos, tačiau jų išdavimo greičiui didžiausią įtaką daro pats klientas.

Atsižvelgiant į visas minėtas priežastis, vartojimo paskolos Lietuvoje neišduodamos greičiau nei per 15 minučių. Svarbu pažymėti, kad vartojimo paskolos paraiškos turi būti kruopščiai įvertintos ir išnagrinėtos prieš priimant bet kokį sprendimą, o tai užtrunka daugiau laiko nei paprastai skelbiama. Todėl klientai, kreipdamiesi dėl vartojimo paskolų, turėtų į tai atsižvelgti ir atitinkamai planuoti paraiškos pateikimo procedūrą.

Kur galima gauti vartojimo paskolas?

Lietuvoje vartojimo paskolas galima gauti iš įvairių šaltinių:

Bankai. Populiariausias vartojimo paskolos paraiškų teikimo vieta yra tradiciniai Lietuvoje veikiantys bankai. Klientai banke užpildo paraiškos formą ir pateikia reikiamus dokumentus, tokius kaip pajamas ir tapatybę patvirtinantys dokumentai, banko darbuotojams, kurie juos įvertina ir, remdamiesi atlikta analize, priima sprendimą dėl vartojimo paskolos suteikimo ar atsisakymo ją išduoti. Be abejo, didelis dalis bankų paraiškas gali priimti ir internetu. Bet, atminkite, kad greitieji kreditai per 15 min. čia tikrai bus nepasiekiami.

Sutelktinio finansavimo platformos. Šio tipo vartojimo paskolos vis labiau populiarėja tarp lietuvių dėl savo patogumo, greičio ir kartais – mažesnių palūkanų, lyginant su tradicinėmis bankų paslaugomis. Per sutelktinio finansavimo platformas klientai teikia paraiškas, pritraukia investuotojus ir iš jų gauna paskolas.

Kredito unijos. Tai mažos, pelno siekiančios finansinės institucijos, siūlančios nariams vartojimo paskolas. Kredito unijos gali nustatyti mažesnes palūkanas už vartojimo paskolas, palyginti su bankais, taip pat gali numatyti lankstesnes grąžinimo sąlygas.

Greitųjų paskolų bendrovės. Taip pat internetu galima gauti vartojimo paskolas iš specializuotų įmonių. Klientai užpildo paraiškos formą internetu, o kai kurios įmonės sprendimus priima iš karto, o kitos užtrunka iki 24 valandų ar kelių dienų. Svarbu pažymėti, kad šios paslaugos paprastai yra apmokestinamos didesniais mokesčiais nei kiti vartojimo kreditai Lietuvoje, todėl klientai turėtų tai žinoti renkantis. Greitieji kreditai per 15 min. čia galbūt ir išduodami, bet svarbu atitikti visas sąlygas.

Apibendrinant, vartojimo paskolas Lietuvoje galima gauti per bankus, sutelktinio finansavimo platformas, kredito unijas ir specializuotas įmones internete. Klientai turi pateikti visus reikiamus dokumentus, kad jų vartojimo paskolos paraiška būtų įvertinta, taip pat prieš priimdami sprendimą turėtų žinoti apie skirtingus mokesčius ir palūkanų normas, susijusias su vartojimo paskolomis iš šių šaltinių.