Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) yra verslo struktūros rūšis, siūlanti savininkams atsakomybės apsaugą ir lankstumą. UAB, kaip verslo steigimo formą, dažnai renkasi verslininkai ir smulkaus verslo savininkai. Ji suteikia tokią pat teisinę apsaugą kaip ir kiti ribotos civilinės atsakomybės subjektai.
Uždaroji akcinė bendrovė taip pat siūlo daugiau mokesčių pranašumų nei kitų tipų verslo struktūros. Šiame tinklaraščio įraše išnagrinėsime, kas yra UAB, kaip ji veikia ir kodėl tai gali būti tinkamas pasirinkimas jūsų verslui, ypač jeigu jis yra naujas.
Kas yra uždaroji akcinė bendrovė?
Uždaroji akcinė bendrovė yra teisiškai pripažinta verslo organizavimo forma, siūlanti savo savininkams tam tikrus pranašumus, palyginti su kitų rūšių verslo subjektais. UAB akcininkai yra atskiri juridiniai asmenys, o tai reiškia, kad jei UAB susiduria su finansinėmis problemomis ar ieškiniais, UAB savininkai nebus laikomi asmeniškai už tai atsakingais.
Tai reiškia, kad jų turtas yra apsaugotas. Dėl to ši verslo steigimo ir valdymo forma yra populiari tarp verslininkų ir mažų įmonių, norinčių apriboti savo riziką neperžengdami įmonės kūrimo proceso. Visa informacija apie UAB steigimą ir kitus klausimus rasite šiame įstatymo leidinyje.
Kaip veikia Uždarosios akcinės bendrovės?
UAB nuosavybės ir valdymo struktūros požiūriu turi tam tikrų panašumų tiek prieš individualias įmones, tiek prieš Akcines bendroves. Kaip ir individuali įmonė, UAB priklauso vienam asmeniui arba keliems žmonėms, kurie dalijasi pelnu ir nuostoliais pagal jų nuosavybės dalį įmonėje.
Tačiau, skirtingai nuo individualios įmonės, Uždaroji akcinė bendrovė taip pat gali turėti kelis valdymo lygius, pvz., vadovus ar narius, kurie prižiūri kasdienę veiklą. Tai suteikia daugiau lankstumo priimant sprendimus įmonėje. Be to, visas UAB pelnas patenka į jos savininkų individualias pajamų mokesčių deklaracijas. Skirtingai nei akcinės bendrovės, kurios moka mokesčius įmonių lygmeniu prieš perduodant pelną akcininkams.
Apibendrintai kalbant, Uždaroji akcinė bendrovė (UAB) yra patraukli galimybė verslininkams, ieškantiems lankstumo ir atsakomybės apsaugos, neatliekant sudėtingų įmonės kūrimo procesų, susijusių su kitų formų verslo subjektais. Bet to, nuo 2023 metų gegužės minimalus įstatinis uždarosios akcinės bendrovės kapitalas bus sumažintas nuo 2500 iki 1000 eurų.
Galutinis sprendimas, ar UAB, kaip verslo steigimo forma, jums tinka, priklauso nuo jūsų individualių poreikių. Todėl prieš priimdami galutinį sprendimą būtinai atidžiai pasverkite visas galimybes!